Les nostres plaques d'empalmament d'acer d'alta -resistencia personalitzades són components de connexió dissenyats per transferir moments de flexió, forces de tall i càrregues axials a través de les juntes dels membres estructurals. Quan es combinen amb conjunts de cargols precarregats d'alta-resistència{-(ASTM A325/A490, GB 8.8s/10.9s, EN 14399), aquestes plaques solen formar juntes de tipus-de fricció (lliscant-crítiques) on el camí de càrrega primària de subjecció és la fricció entre la superfície de subjecció.
Les plaques estan perforades CNC-amb una tolerància de posició del forat controlada dins de ±1,5 mm, la qual cosa redueix significativament la necessitat d'escariat-in situ o d'ajust del forat. El material es selecciona entre graus d'acer estructural d'alta-resistencia certificada amb certificats d'assaig de molí complet (EN 10204 3.1/3.2) i les superfícies de fricció es poden tractar per complir els requisits-específics del coeficient anti-del projecte.

Especificacions de les plaques d'empalmament d'acer d'alta resistència
| Paràmetre | Especificació |
|---|---|
| Material | Q355B / Q390B / Q420B / Q460C / ASTM A572 Gr.50-65 / ASTM A588 / S355-S460 |
| Estàndard de disseny | AISC 360-22, Eurocodi 3 (EN 1993-1-8), GB 50017-2017 |
| Tipus de connexió | Tipus-de fricció (lliscant-crític) / Tipus-coixinet |
| Gruix de la placa | 6 mm - 80 mm (típic) |
| Tractament superficial | Blast-netejat Sa 2.5 / Silicat de zinc inorgànic / HDG / Epoxi + PU / Metalitzat |
| Tramitació | Tall per làser/plasma → Perforació CNC → Preparació de vores → Tractament superficial |
| Certificació | EN 10204 3.1 MTC (estàndard); ISO 9001, CE (EN 1090), AWS D1.1 per projecte |
| MOQ | Negociable (normalment 100 peces o 2 tones) |
| Temps d'execució | 20–26 dies (estàndard); 15 dies (punta, subjecte a estoc) |
| Aplicació | Empalmament de bigues/columna, empalmament de cordes d'armadura, empalmament de bigues del pont, connexió PEB, nodes de bastidor de canonades |
Sistema de material d'acer{0}d'alta resistència
El terme "-alta resistència" a les plaques d'unió es refereix tant a l'acer de la placa base com al conjunt del cargol. Disposem i processem els següents graus d'acer estructural per a la fabricació de plaques d'empalmament:
| Estàndard | Grau | Límit de rendiment (MPa) | Aplicació típica |
|---|---|---|---|
| GB/T 1591 | Q355B | Major o igual a 355 | Empalmament general de bigues-columnes de taller i magatzem |
| GB/T 1591 | Q390B | Major o igual a 390 | Nodes de bastidor de càrrega pesada-, empalmament de pista de grua |
| GB/T 1591 | Q420B | Major o igual a 420 | Encavallades-de llarga durada, empalmament de bigues de transferència |
| GB/T 1591 | Q460C | Major o igual a 460 | Membres del pont, nodes de paret central-de gran alçada |
| ASTM A572 | Gr. 50 | Major o igual a 345 (50 ksi) | Projectes d'exportació nord-americans, estructurals generals |
| ASTM A572 | Gr. 55 | Major o igual a 380 (55 ksi) | Càrrega més pesada, components del pont |
| ASTM A572 | Gr. 60/65 | Major o igual a 415/450 | Ubicacions d'empalmament d'alta-tensió, zones sísmiques |
| ASTM A588 | Gr. A/B/K | Major o igual a 345 | Ponts d'acer a la intempèrie, resistència a la corrosió atmosfèrica |
| EN 10025-3 | S355N / S420N / S460N | 355–460 | Projectes europeus i Orient Mitjà, lliurament normalitzat |
| EN 10025-4 | S355M / S460M | 355–460 | Acer estructural de gra fi-laminat termomecànicament |
Guia de selecció de material:
Per a les connexions de tipus-de fricció, la resistència a la fluència de la placa ha de coincidir o una mica més baixa que l'element connectat per garantir el mode de fallada dúctil.
Per a aplicacions sísmiques (AISC 341 / GB 50011), es recomana Q460C o ASTM A572 Gr. 55 en llocs d'empalmament crítics.
Per a la intempèrie d'estructures d'acer, ASTM A588 o Q355GNH garanteix un rendiment constant de corrosió a les interfícies d'empalmament.
Els nostres principis de disseny del gruix de la placa d'empalmament
| Ubicació de l'empalmament | Gruix de placa recomanat | Base de disseny |
|---|---|---|
| Empalme de brida de biga | Major o igual a 1/2 del gruix de la brida, min. 10 mm | AISC 360 Secció J5/GB 50017 11.5 |
| Empalmament web de biga | 6-16 mm depenent de la demanda de cisalla | Càlcul de tall i moment de disseny |
| Empalme de columna | Major o igual al gruix de la columna connectada | AISC 341 per a sísmica (OMF/IMF/SMF) |
| Empalme de corda de truss | Major o igual a 1,0 × gruix de corda | Anàlisi de la força dels membres |

Els nostres casos d'exportació de plaques d'empalmament d'acer d'alta resistència
| Any | Projecte | Quantitat | Material | Tractament superficial | Destinació |
|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | Taller estructural de central solar de 50 MW | 3.200 unitats | Q355B | Galvanitzat-calent | Sud-est asiàtic |
| 2026 | Estructura del procés petroquímic | 1.850 unitats | ASTM A572 Gr. 50 | Silicat de zinc inorgànic + capa superior epoxi | Orient Mitjà |
| 2020 | Bigues d'acer de pas superior de l'autopista | 640 jocs d'empalmament | ASTM A588 Gr. B | Meteorització (sense recobrir) | Amèrica del Sud |
| 2024 | Fàbrica d'edificis pre-dissenyada | 5.600 unitats | Q355B | Negre + imprimació de botiga | Àfrica |
| 2025 | Marc-d'acer de torre d'oficines de gran alçada | 2.100 unitats | Q420B | Imprimació inorgànica de silicat de zinc | Domèstic |
| 2023 | Bastidor de tubs per terminal d'emmagatzematge de GNL | 940 unitats | ASTM A572 Gr. 55 | Sistema epoxi de 3 capes + PU | Orient Mitjà |

El nostre suport d'enginyeria i control de tolerància
Serveis de Suport a l'Enginyeria
| Servei | Descripció | Disparador típic |
|---|---|---|
| Revisió i confirmació del dibuix | Comproveu el patró de cargols, la mida del forat i les distàncies de les vores amb l'estàndard de disseny | Totes les comandes abans de la producció |
| Optimització de l'esquema d'empalmament | Suggeriu el gruix de la placa, el recompte de cargols i els ajustos de disseny en funció de la càrrega | El client proporciona dades de càrrega o secció de membres |
| Recomanació de tipus de connexió | Aconselleu el-tipus de fricció en comparació amb el tipus-de coixinet per condició de càrrega | El client no està segur de la categoria de connexió |
| Suggeriment de substitució de material | Proposa un grau d'acer alternatiu per regió del projecte (EUA/UE/GB) | El client especifica un estàndard; projecte requereix un altre |
| Coordinació de tercers-parts | Interfície amb SGS / BV / TÜV per a la programació d'inspeccions | El client requereix una inspecció de TP |

Toleràncies de fabricació
| Item | Mètode / Tipus | Tolerància típica | Notes |
|---|---|---|---|
| Tall de placa (t Menor o igual a 25 mm) | Làser | ±0,2 mm | Qualitat de vora d'alta-precisió |
| Tall de placa (6–80 mm) | Plasma | ±0,5 mm | Plaques estructurals generals |
| Tall de placa (especial) | Raig d'aigua | ±0,3 mm | Materials-sensibles a la calor o especials |
| Tolerància de posició del forat | Perforació CNC | ±1,5 mm | Toleràncies més estrictes possibles per a plaques més primes |
| Verticalitat del forat (t Menor o igual a 25 mm) | Perforació CNC | Inferior o igual a 0,5 mm | Plaques més gruixudes avaluades cas per cas |
| Forat rodó estàndard | Perforació CNC | Diàmetre del cargol. + 1.5 mm | Segons l'estàndard AISC/GB |
| Forat gran / ranurat | Perforació CNC | Diàmetre del cargol. + 3 mm | Per a l'ajust de camp; ranura curta/llarga disponible |
| Distància de vora | - | Normalment, superior o igual a 1,5 × diàmetre del cargol. | Valor de referència; per estàndard de disseny del projecte |
Embalatge, enviament i termini de lliurament de plaques base d'acer
Els següents són els nostres valors de referència estàndard d'embalatge, transport i lliurament; els arranjaments reals es poden ajustar en funció dels requisits i la destinació del projecte.
| Item | Especificació |
|---|---|
| Embalatge | Palet d'acer o caixa de fusta (ISPM 15); Paper anti-corrosió VCI + dessecant + embolcall impermeable |
| Protecció de superfícies de fricció | Enmascarament extraïble a les superfícies resistents; ha de romandre al seu lloc fins a la instal·lació del cargol |
| Condicions d'enviament | FOB Qingdao / CIF / DDP disponible |
| Càrrega de contenidors | 20' GP: ~20–24 t; 40' HC: ~24–28 t |
| Temps de lliurament (estàndard) | 20-26 dies des de l'aprovació i el dipòsit del dibuix |
| Temps de lliurament (punta) | 15 dies, subjecte a estoc de material |
| Prototip / mostra | 7-10 dies, depenent del material |


