Placa base d'acer d'alta resistència

Placa base d'acer d'alta resistència

Producte: placa base d'acer d'alta resistència
Material: ASTM A36 / A572 Gr.50 / Q235B / Q355B / SS400 (acer inoxidable 304/316 disponible)
Gruix de la placa: estàndard 6–25 mm; fins a 80 mm per a aplicacions-resistents
Mides: 150×150 mm – 600×600 mm estàndard; personalitzat segons dibuixos, màxim 1500×1500 mm
Disseny de forats: patró de 4 perns / 6 perns / 8 perns; forats rodons o ranurats, per disposició dels cargols d'ancoratge
Soldadura: AWS D1.1; Informes d'inspecció UT/RT disponibles
Tractament de superfícies: galvanització en calent-(ASTM A123) / sorra + imprimació / pintura / acabat de molí
Codis de disseny: AISC 360-22 / Eurocodi 3 (EN 1993-1-8) / GB 50017-2017
Certificacions: ISO 9001:2015 / CE / SGS; certificat de prova de molí EN 10204 3.1/3.2
MOQ: 50 peces (negociable per a comandes de prova)
Termini d'execució: 15-30 dies depenent de la quantitat i la complexitat
Enviar la consulta
Xateja ara
Descripció
Paràmetres tècnics

 

La nostra placa base d'acer d'alta resistència és un component estructural-fabricat amb precisió dissenyat per transferir la compressió axial, la força de tall i el moment de flexió de les columnes d'acer a les bases de formigó. Fabricat amb placa d'acer ASTM A36, A572 Gr.50, Q355B o SS400 - amb inoxidable 304/316 opcional per a entorns corrosius - cada placa base expandeix l'àrea de contacte del suport de càrrega-, distribueix les càrregues concentrades de la columna de manera uniforme i evita l'aixafament local del formigó.

 

El gruix de la placa oscil·la entre 6 mm i 80 mm depenent de la càrrega de disseny; Les dimensions estàndard cobreixen de 150 × 150 mm a 600 × 600 mm, amb mides totalment personalitzades, forats ranurats i esculls de reforç soldats disponibles per als vostres dibuixos.

 

high strength steel base plate

 

Paràmetres tècnics de la placa base d'acer d'alta resistència

 

 

Paràmetre Especificació
Material ASTM A36 / A572 Gr.50 / Q235B / Q355B / SS400 (acer inoxidable 304/316 disponible)
Gruix de la placa 6-25 mm estàndard; fins a 80 mm per a aplicacions-resistents
Dimensions 150×150 mm – 600×600 mm estàndard; personalitzat segons dibuixos, màxim 1500×1500 mm
Disseny del forat Patró de 4 parabolts / 6 parabolts / 8 parabolts; forats rodons o ranurats, per disposició dels cargols d'ancoratge
Soldadura AWS D1.1; Informes d'inspecció UT/RT disponibles
Tractament superficial Galvanització en calent-(ASTM A123)/sorra + imprimació/pintura/acabat molí
Codis de disseny AISC 360-22 / Eurocodi 3 (EN 1993-1-8) / GB 50017-2017
Certificacions ISO 9001:2015 / CE / SGS; certificat de prova de molí EN 10204 3.1/3.2
MOQ 50 peces (negociables per a comandes de prova)
Temps d'execució 15-30 dies depenent de la quantitat i complexitat
Embalatge Caixa/palet d'acer + pel·lícula antioxidació-VCI

 

Avantatges clau de les plaques base d'acer d'alta resistència

 

 

Alta capacitat de càrrega-

Fabricades amb acer estructural amb un límit elàstic de 235-345 MPa (A36 a A572 Gr.50), les plaques base d'acer transfereixen la compressió axial, el cisallament i el moment de flexió de les columnes als fonaments de formigó sense cedir sota les càrregues de disseny.

Distribució uniforme de la càrrega

Amplia la columna-a-l'àrea de contacte de la fonamentació, reduint la pressió de suport del formigó repartint càrregues puntuals concentrades per una superfície més àmplia, la qual cosa ajuda a evitar l'aixafament local de la base.

Resistència a la corrosió

La galvanització en calent-per immersió segons ASTM A123 aplica un recobriment de zinc de 75 a 100 μm (varia segons el gruix de la placa), proporcionant una protecció contra la corrosió atmosfèrica a llarg termini-per a serveis exteriors i industrials; Opció d'acer inoxidable 316 disponible per a exposició marina i química.

Ductilitat

L'acer presenta una deformació plàstica abans de la fractura, és a dir, les plaques de base sobrecarregades mostren una deflexió visible abans de la fallada - proporcionant un marge de seguretat que els materials fràgils no ofereixen en condicions de sobrecàrrega.

 

Aplicació de plaques base d'acer d'alta resistència

 

 

Aplicació Especificació típica Material
Columnes d'acer de construcció - Bases de columnes de fàbrica i-alta alçada, ancoratges de quilla de mur cortina 300×300×12 mm – 400×400×16 mm, 4×M20 cargols d'ancoratge A36 / Q355B
Bases d'equips industrials - Màquines eina, generadors, compressors, bombes 400×600×16 mm amb costelles de reforç, forats ranurats A36 / A572 Gr.50
Ponts i infraestructura - Coixinets de pont, pals de senyalització, fonaments de barrera 400×400×20 mm – 600×600×25 mm, servei pesat A572 Gr.50
Muntatge solar fotovoltaic - Muntatge a terra- i bases de seguiment 200×200×8 mm, ranurat ajustable, galvanitzat A36 (galvanitzat)
Torres d'energia eòlica - Plaques de base de columna de turbina, resistents als tifons- 600×600×20 mm+ amb reforços A572 Gr.50
Costaneres i marines - Plataformes offshore, equipament portuari, edificis costaners Personalitzat, galvanitzat en calent-o inoxidable 304 / 316 SS

 

high strength steel base plate

 

Guia de selecció de material de plaques base d'acer

 

 

El material d'una placa base d'acer determina directament la seva capacitat de càrrega-, la resistència a la corrosió i la vida útil. Els diferents projectes tenen requisits diferents - una columna d'edifici interior general i una torre eòlica costanera funcionen amb condicions de càrrega i ambientals completament diferents. La selecció del grau d'acer adequat garanteix la seguretat estructural alhora que optimitza el cost del material. La comparació següent cobreix els sis graus d'acer més utilitzats per a la fabricació de plaques base, amb referència a estàndards internacionals com ASTM, JIS i GB.

 

Material Límit de rendiment Resistència a la tracció Soldabilitat Resistència a la corrosió Aplicació típica Cost relatiu
ASTM A36 235 MPa 400-550 MPa Excel·lent Estàndard (necessita recobriment) Columnes generals de construcció, equipament lleuger, estructures interiors Baixa
A572 Gr.50 345 MPa 450+ MPa Bé Estàndard (necessita recobriment) Estructures pesades-, columnes-de gran alçada, zones sísmiques Mitjana
Q355B 355 MPa 470–630 MPa Bé Estàndard (necessita recobriment) Equivalent als projectes estàndard A572, GB Mitjana
SS400 235 MPa 400–510 MPa Bé Estàndard (necessita recobriment) Ús estructural general, projectes estàndard JIS Baixa
AISI 304 205 MPa 520+ MPa Fira Bona (atmosfèrica, aigua dolça) Edificis costaners, indústria alimentària, ambients humits Alt
AISI 316 205 MPa 520+ MPa Fira Excel·lent (aigua de mar, productes químics) Enginyeria marina, offshore, plantes químiques El més alt

 

Referència de selecció:

 Estructures interiors generals amb càrregues estàndard → A36 o SS400 (la més rendible-, representa la majoria de l'ús del mercat).

 

 Càrregues pesades o grans moments de flexió → A572 Gr.50 o Q355B (un límit elàstic més elevat redueix el gruix de la placa requerit).

 

 Ambients exteriors que requereixen protecció contra la corrosió → Galvanitzat A36 (revestiment de zinc ASTM A123) o A572 Gr.50.

 

 Exposició costanera, marina o química → acer inoxidable 316 (el contingut de molibdè resisteix la corrosió del clorur); 304 per a condicions més suaus.

 

high strength steel base plate

 

Procés de fabricació de plaques base d'acer

 

 

Fabriquem plaques base d'acer d'alta resistència mitjançant un procés controlat de cinc-passos, des de la planxa en brut certificada fins al producte acabat-l'exportació. Cada pas es regeix per estàndards d'acer estructural reconeguts. La matèria primera és l'acer de planxa certificat (certificat EN 10204 3.1 de molí), normalment subministrat en làmines de 2500 × 1250 mm o 3000 × 1500 mm, després tallat, perforat, soldat, tractat en superfície- i inspeccionat segons els dibuixos del vostre projecte.

 

Pas Procés Mètode Control de claus
1. Tall de plaques Talla la placa crua segons les dimensions i la forma del dibuix CNC plasma cutting (standard, ≤25 mm, accuracy ±0.5 mm) or flame cutting (thick plate >25 mm) Tolerància dimensional per GB 50205; qualitat de vora lliure d'escòries i esquerdes
2. Perforació de forats Perforar forats per a cargols d'ancoratge per dibuix de disposició; forats ranurats per a la connexió ajustable Màquina de perforació CNC Tolerància de la posició del forat ±1 a ±3 mm; diàmetre del forat=diàmetre del cargol + 2–3 mm de joc
3. Soldadura (si escau) Soldeu les nervadures o els refusos a la placa base on ho requereixi el dibuix MIG / SMAW per WPS qualificat (AWS D1.1); preescalfament i control de temperatura entre passades per a seccions gruixudes Mida i longitud de la soldadura per dibuix; Soldador certificat amb AWS D1.1 / ISO 3834
4. Tractament superficial Aplicar protecció contra la corrosió segons les especificacions del projecte Granallat abrasiu a Sa 2,5 (ISO 8501-1), després galvanització per immersió en calent (ASTM A123), o granallat amb sorra + imprimació, o capa superior de pintura El recobriment de zinc de 75 a 100 μm varia segons el gruix de la placa (ASTM A123); pintura DFT per especificació
5. Inspecció i embalatge Verificar les dimensions, les posicions dels forats, la qualitat de la soldadura; paquet per a l'exportació Pinces, manòmetres, equips UT/RT a petició; caixa d'acer + pel·lícula VCI Segons els criteris d'acceptació GB 50205 / AISC 360; certificat de prova de molí EN 10204 3.1/3.2

 

3.2m × 23m CNC Coordinate Cutting Machine
Màquina de tall de coordenades CNC de 3,2 m × 23 m
CNC Plate Drilling Machine
Màquina de perforació de plaques CNC
Shot Blasting Machine
Màquina de granallament
Paint Spray Booth
Cabina de pintura

 

Embalatge i lliurament de plaques base d'acer

 

 

Item Detalls
Mètode d'embalatge Caixa o palet d'acer, apilats per mida; Pel·lícula antioxidació-VCI entre capes; corretges d'acer a les 4 cantonades; separadors de blocs de fusta per evitar el contacte amb les vores
Anti-corrosió Film VCI (inhibidor de corrosió volàtil) + bosses dessecants; Apte per a transport marítim de 30 a 45 dies
Temps d'execució 15-30 dies de producció depenent de la quantitat i la complexitat; El trànsit de mercaderies marítimes varia segons el port de destinació
Documents aportats Factura comercial, llista d'embalatge, coneixement d'embarcament, certificat de prova de molí (EN 10204 3.1/3.2), certificat d'origen (formulari A / FTA a petició)

 

Preguntes freqüents

Com triar el gruix adequat de la placa?

 

El gruix de la placa ve determinat per la càrrega de disseny segons els càlculs AISC 360 o Eurocodi 3. Com a referència, les aplicacions-de treball lleuger (suports solars, equips petits) solen utilitzar 6-10 mm; les columnes generals de l'edifici utilitzen 12-16 mm; Les connexions de gran-ocupació-o de gran-moment utilitzen 20 mm o més. Les costelles de reforç poden reduir el gruix de placa necessari per a connexions de gran moment.

 

Quina diferència hi ha entre A36 i A572 Gr.50?

 

L'A36 té un límit elàstic de 235 MPa i és l'opció més comuna i rendible-per a aplicacions estructurals generals. L'A572 Gr.50 té un límit elàstic de 345 MPa, aproximadament un 47% més, el que el fa adequat per a càrregues pesades, grans moments de flexió i requisits de resistència sísmica-. La selecció del material depèn del codi de disseny del projecte i dels càlculs de càrrega.

 

Es poden fabricar plaques base amb dibuixos personalitzats?

 

Sí. Envieu els vostres dibuixos, incloses les dimensions, la disposició dels forats, la qualitat del material i els requisits de tractament de superfícies. Admetem mides no-estàndards de fins a 1500 × 1500 mm, forats ranurats per a l'ajust de camp i esculls de reforç soldats. Els certificats d'assaig de molí i la inspecció-de tercers estan disponibles a petició.

 

És necessari-galvanitzar en calent?

 

Per a ambients interiors i secs, pot ser suficient l'acabat d'imprimació o molí. Per a entorns exteriors, humits o corrosius, es recomana galvanitzar per immersió en calent segons ASTM A123. Per a entorns costaners i químics, es recomana l'acer inoxidable 316. El tractament superficial s'ha de seleccionar en funció de l'entorn de servei del projecte.

 

Quina informació es necessita per fer un pressupost?

 

Per proporcionar una cotització precisa, proporcioneu: grau del material, dimensions de la placa (longitud × amplada × gruix), disposició i diàmetre del forat, quantitat, tractament de superfície i port de destinació. Amb aquesta informació, normalment tornem un pressupost en 24 hores.

 

Etiquetes populars: placa base d'acer d'alta resistència, fabricants de plaques base d'acer d'alta resistència de la Xina, proveïdors, fàbrica

Enviar missatge